Książki maturalne. Co jest do matury niezbędne?

Egzamin końcowy to zmora wielu uczniów. Opłaca się uczyć pilnie, gdy przygotowujemy się do matury, ale szczególnie dobrze jest ćwiczyć rozwiązywanie problemów i poprawianie. Na rynku jest chyba więcej podręczników niż zeszytów. Czasami nauczyciele w liceum polecają literaturę, ale nie zawsze jest na to czas. Oczywiście, warto wziąć różne podręczniki do tego zagadnienia. Jednak nie zawsze jest na to czas.

Zbiory zadań jako dobry początek

Na rynku jest mnóstwo ofert pracy, ale nie wszystkie są odpowiedniej jakości. Niektóre z nich są poniżej poziomu szkoły średniej i mogą utrudniać naukę – zwłaszcza jeśli opuszczamy szkołę w ostatniej chwili. Kolekcje pozaszkolne to często poradniki dla profesjonalistów, na przykład seria repetytoriów skierowana jest do pasjonatów biologii, a nie uczniów, którzy w ostatniej chwili próbują przygotować się do egzaminów. Oczywiście, jeśli rozpoczniemy pracę z podręcznikami i zbiorami tej odpowiednio wcześnie przygotowanymi podręcznikami, przynajmniej półtora roku przed maturą, i będziemy je pilnie studiować, na pewno nie zabraknie nam wiedzy w szkole. Tym samym matura ze strony www.taniaksiazka.pl nie będzie dla nas stanowić kłopotu.

Różne repetytoria i vademeca

O różnych książkach można usłyszeć ostatnio wiele dobrego. Nie trzeba dodawać, że w książkach jest wiele ćwiczeń z komentarzami i odpowiedziami na całe mnóstwo tematów. Zbiór zadań z matematyki jest godny polecenia. Setki zawartych w niej ćwiczeń pomogą nam przygotować się do egzaminów o różnej skali trudności. Natomiast zbiór do biologii, zawierający tylko ćwiczenia wymagane przez CKE, jest bardzo dobry. Każda dyscyplina ma swoich mistrzów oraz zawsze najlepiej pytać nauczycieli o zbiory. Na przykład na chemii bardzo popularne są podręczniki, a na biologii polecana jest kolekcja specjalnych repetytoriów.

Czego się uczyć do egzaminu maturalnego?

W ofercie są dobrze przygotowane podręczniki popularnych wydawnictw. Niektóre podręczniki wydają się prymitywne, ale czasem warto przebrnąć przez krzaki brzydkich lub niezrozumiałych ilustracji i zgłębić tekst, który np. w biologii wydaje się dużo bardziej szczegółowy niż w podręcznikach bardziej popularnych wydawnictw. Z drugiej strony niektóre wydawnictwa mogą się pochwalić dobrymi podręcznikami do chemii, które opisują złożone problemy. Edycja przoduje także w historii, liczne tabele, ciekawostki i liczby pozwalają nam na postęp w wielu kwestiach, co jest bardzo ważne, zwłaszcza dla humanistów.